Amatorsko o meblach drewnianych

Wpisy

 • czwartek, 24 marca 2011
  • Komody - jak mądrze wybrać

   Zastanawiam się właśnie nad zakupem odpowiedniej komody do naszego salonu. Razem z żoną odwiedziliśmy już kilka sklepów, ale niestety to co tam znaleźliśmy nie odpowiadało naszym wymaganiom.

   Po pierwsze meble sprawiały wrażenie wykonanych niezbyt solidnie. Nie mogę powiedzieć meble były ładne - szczególnie te w BRW, ale po blizszym przyjrzeniu się doszliśmy do wniosku, że zawadzenie odkurzaczem może je uszkodzić.

   Styl skandynawski również jakoś nie przypadł nam do gustu. Podejrzewam, że wsztyskie meble wykonane zostały z płyt mdf, a to nie wróży niczego dobrego - szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż mamy zamiar używać zakupionej komody trochę dłużej niż rok czy dwa.

   Przeglądaliśmy sporo mebli w internecie aż wkońcu trafiliśmy na stronę stwd.pl. I chyba wkońcu znaleźliśmy komodę, której tak długo szukaliśmy. Gdy otrzymamy już zakupiony towar postaram się podzielić wrażeniami.... :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (6) Pokaż komentarze do wpisu „Komody - jak mądrze wybrać”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   meble-drewniane
   Czas publikacji:
   czwartek, 24 marca 2011 11:00
  • Łóżka klasyczne - zawsze dobry wybór

   Klasyczne łóżko stanowiło jeden z pierwszych zakupów, na jakie zdecydowałem się tuż po wybudowaniu mojego nowego domu, z którego nawiasem mówiąc byłem bardzo dumny. Nie od dziś wiadomo bowiem, że taka inwestycja jest bardzo kosztowna i często bardzo się przedłuża, szczególnie z powodu pojawiających się na każdym kroku nowych wydatków.

   Po licznych perturbacjach budowa nareszcie dobiegła końca, mogłem więc zabierać się za umeblowanie mojego nowego domu. Od zawsze lubiłem rzeczy proste, dlatego też zdecydowałem się na łóżka klasyczne.

   Postanowiłem  zakupić łóżko które nie tylko będzie pięknie się prezentować w naszej sypialni, ale które także będzie bardzo trwałe. Nie dla mnie były bowiem nowoczesne rozwiązania, nietuzinkowe kształty. Chciałem tylko, aby łóżko dobrze pełniło swoją podstawową funkcję – miałem się na nim świetnie wyspać.

   I znalazłem łóżko, które spełnia wszystkie moje oczekiwania. Służy nam już od ponad roku, świetnie wygląda, jest bardzo wytrzymałe a na dodatek świetnie wpływa na nasze zdrowie ponieważ wykonane jest z litego drewna bukowego.

   Poniżej zdjęcie tego meblarskiego arcydzieła:

   Łóżko

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (7) Pokaż komentarze do wpisu „Łóżka klasyczne - zawsze dobry wybór”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   meble-drewniane
   Czas publikacji:
   czwartek, 24 marca 2011 10:50